شبکه های اجتماعی

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

آیا شما در حال فارغ التحصیلی از مدرسه هستید ولی هنوز مطمئن نیستید که چه کاری می خواهید انجام دهید؟

یک مدرک شغلی خاص همچنان یک گزینه عالی برای دانش آموزانی است که در مسیر دلخواه خود هستند. اما در مورد دانش‌آموزان متوسطه با علایق متعدد یا کسانی که می‌دانند می‌خواهند مثلاً چیزی مرتبط با سلامت یا طراحی مطالعه کنند، اما به طور خاص نمی‌دانند چه می خواهند، یا کسانی که نمی توانند مستقیماً از مدرسه به دانشگاه وارد شوند، بایستی مسیر دیگری را جستجو کنند.

 

وقتی مدرسه را در 18 سالگی تمام کردم، می‌دانستم که می‌خواهم به دانشگاه بروم، اما جدای از لذت بردن از نویسندگی و دروس علوم انسانی، از شغل مورد علاقه ام بی‌اطلاع بودم. تعجب آور نیست که بسیاری از دانش آموزان دبیرستان را با این ابهام که می خواهند "چه کاره باشند"، به پایان برسانند.  آیا واقعاً می‌توان انتظار داشت که جوانان بدانند در 18 سالگی چه شغلی را می‌خواهند دنبال کنند، به‌ویژه زمانی که چند سال گذشته را از راه دور تحصیل کرده‌اند و در بیشتر موارد قادر به حضور در محیط ‌های دانشگاهی نیستند؟

به عنوان والدین و مربیان، ما باید به این دانش‌آموزان یادآوری کنیم که گذراندن دوره‌ای همسو با حوزه (های) مورد علاقه دانش‌آموز که حس کنجکاوی، مهارت‌های تحصیلی، تفکر انتقادی و خودآگاهی را تقویت می‌کند، بسیار خوب است، در واقع گاهی اوقات سودمند است.

آماده سازی دانش آموزان برای مشاغل آینده(مهارت های اشتغال) بسیاراهمیت دارد.

تحقیقات به ما می‌گوید که امروزه انتظار می‌رود جوانان پنج یا شش شغل داشته باشند و کار به طور فزاینده‌ای بین رشته‌ای باشد. تخمین زده می شود که 50 درصد از مشاغلی که جوانان امروزی در آنها کار خواهند کرد، هنوز اختراع نشده اند.

مهارت های استخدام اهمیت دارد و باعث میشود در طول زندگی حرفه ای خود، جایگاه خوبی داشته باشد. این مهارت‌ها در بخش‌های مختلف قابل انتقال خواهند بود و لزوماً بر شغل متمرکز نیستند، به عنوان مثال مهارت حل مسئله، مهارت‌های ارتباطی و کار گروهی، تفکر خلاق، سواد داده، طرز فکر کنجکاوانه، سازگاری و مهم‌تر از آن مدیریت شخصی از جمله مهارتهای موثر در پیدا کردن شغل و ارتقاء شغلی هستند.

 

چرا رویکردی گسترده را در نظر بگیرید

مزایا عبارتند از:

با انعطاف پذیری و انتخاب، دانش‌آموزان می‌توانند طیف گسترده‌ای از علایق را فراتر از آنچه در مدرسه در دسترس است کشف کنند و با رشته‌هایی که به دقت انتخاب شده‌اند، می توانند روی یک مسیر شغلی خاص تمرکز کنند. گزینه‌ها با آموزشهای اضافی گسترش می‌یابند که در آن دانش‌آموزان می‌توانند از ترکیب‌های اصلی/فرعی استراتژیک استفاده کنند و گزینه‌های استخدامی خود را افزایش دهند.

بسیاری از دانشجویان در مقاطع تحصیلات تکمیلی حرفه ای از انتظارات خود فراتر رفته اند، زیرا آنها معمولاً بالغ تر هستند و پس از اتمام دوره لیسانس، پایه عالی مهارت های علمی و پژوهشی دارند.

کنجکاو باشید مطالعه دانشگاهی به مراتب بیشتر از نتایج شغلی است. موضوعات و رشته های مورد علاقه خود را کاوش کنید. درباره خود و جایگاه خود در جهان بیاموزید.

همانطور که در مقطع تحصیلی خود پیشرفت می کنید، به خاطر داشته باشید که می توانید مهارتهای شغلی خود را نیز دنبال کنید در همان رشته تحصیلی یا رشته دیگری که به آن علاقه دارید.


 
 

 

اشکال یابی جوملا

جلسه

اطلاعات مشخصات

حافظه استفاده شده

پرس و جو پایگاه داده